Jagódka i Poziomka z lasu i ich dzieci już w DS

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

ODPOWIEDZ
patic6

Jagódka i Poziomka z lasu i ich dzieci już w DS

Post autor: patic6 »

- imiona świnek: Bronisław
- wiek świnek: ur. 30.11.2013
- płeć świnek: samczyk
- adopcyjne numerki świnek: 1251
- miejscowość, w której przebywa zwierzę,oraz u kogo: patic6, Poznań
- historia zwierzęcia, przebyte choroby: Bronisław jest synkiem Poziomki z lasu w Lesznie (opis poniżej). Urodził się ogromny, jest silnym zdrowym chłopcem, nadzwyczaj żarłocznym i żwawym :D
- informacje dot. diety: wszystkożerny ;) najbardziej smakuje mu to, co akurat je mama.
- stan adopcji: w Ds
- wszelkie dodatkowe informacje dot. adopcji zwierzęcia: Do innego samca.
- kontakt do osoby, u której przebywa zwierzę: patic6@gmail.com

Na wspólnym zdjęciu pierwszy od lewej:
Obrazek

samodzielnie:
Obrazek

Świneczki poniżej już (lub jeszcze) nie są do adopcji:

- imiona świnek: Amiga ------> http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... 631#p65873
- wiek świnek: ur. 30.11.2013
- płeć świnek: samiczka
- adopcyjne numerki świnek: 1250
- miejscowość, w której przebywa zwierzę,oraz u kogo: patic6, Poznań
- historia zwierzęcia, przebyte choroby: Córeczka Poziomki z lasu w Lesznie (opis poniżej). Świneczka miała zdecydowanie kiepski start - urodziła się jako najmniejsza z rodzeństwa, z deformacją miednicy i tylnych łapek. Nie chodzi na nich, prawdopodobnie nie ma w nich czucia. Mimo tego nieźle sobie radzi, tupta sobie po swojemu na przednich łapkach, je, przybiera na wadze. Niewykluczone jednak, że z czasem zmiana okaże się na tyle poważna, że małą trzeba będzie poddać eutanazji. Możemy tylko czekać na rozwój wypadków i mieć nadzieję.
- informacje dot. diety: głównie wcina sianko, nie widziałam żeby jadła świeże (ale kto ją tam wie :idontknow: więcej nie ma mnie w domu niż jestem, to mogłam nie zauważyć)
- stan adopcji: adopcja zawieszona do momentu aż świnka będzie dorosła - tzn. jeśli dożyje dorosłości, dopiero wtedy będzie można wykonać np. zabieg amputacji niesprawnych łapek, jeśli taki okaże się konieczny.
- wszelkie dodatkowe informacje dot. adopcji zwierzęcia: raczej do innej łagodnej świnki
- kontakt do osoby, u której przebywa zwierzę: patic6@gmail.com
Obrazek


Trzecia samiczka z rodzeństwa jest zarezerwowana razem z Poziomką i za 2 tyg jadą do DS.
Obrazek

Poniżej opisy dotyczące mamusiek, obie już zarezerwowane.

- imiona świnek: Jagódka (grubsza jaśniejsza) i Poziomka (szczuplejsza ciemniejsza)
- wiek świnek: młode dorosłe, na moje nie więcej niż rok
- płeć świnek: samiczki
- adopcyjne numerki świnek: 1123, 1124
- miejscowość, w której przebywa zwierzę,oraz u kogo: patic6, Poznań
- historia zwierzęcia, przebyte choroby: Świnki zostały znalezione dziś rano w lesie przez rodzinę z Leszna. Jedna dziewczynka w widocznej ciąży (brzuch już kopie), u drugiej ciąża możliwa (przebywały cały czas z samcami). Skóra czysta, nie psikają, pazurki zadbane, ząbki ładne. U grubszej z samiczek wyczułam na tyłku guzek - coś jak tłuszczak lub kaszak - został wyduszony przez weta i na razie jest spokój. EDIT 07.12: Jagódka urodziła dwójkę ogromnych młodych, Czarnego i Rudego, które mają już domki. Poziomka urodziła trójkę młodych, jedna córeczka z mamą pójdzie do DS.
- informacje dot. diety: grubsza jako jedyna jadła w drodze do Poznania :D teraz obie wystraszone, nie jedzą, nie piją. Rano się okaże, czy sianko, sucha karma i ogórek zniknęły.
- stan adopcji: rezerwacja
- wszelkie dodatkowe informacje dot. adopcji zwierzęcia: Tylko razem, do innej świnki lub z jednym z maluchów.
- kontakt do osoby, u której przebywa zwierzę: patic6@gmail.com

Tak wyglądały świniorki jak do mnie przyjechały, Jagódka została u mnie jako Gryzelda ;) A Poziomka za 2 tyg. zagości w DS razem ze swoją córeczką.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
patic6

Re: Dwie dziewczynki z Leszna [POZNAŃ]

Post autor: patic6 »

Up ;) dorzuciłam zdjęcia dziewuszek.

Po nocy zniknął ogórek i trochę sianka, o przemieszczaniu się świnek świadczą głównie boby rozrzucone po klatce :D

Versele Laga jest dla nich niejadalna i w ogóle błeeee. Chyba nie umieją pić z poidełka. Martwi mnie, że ciężarna wydaje się straszliwie chuda, na biodrach i łopatkach można każdą kosteczkę wymacać...
Kiniuchaaa

Re: Dwie dziewczynki z Leszna [POZNAŃ]

Post autor: Kiniuchaaa »

Jejku cudne są :love:
Jeśli będzie jakaś mała samiczka to jestem chętna! Mieszkam 60km od Poznania :buzki:
Zdrówka dla dziewczynek!
derwuś
Posty: 357
Rejestracja: 08 lip 2013, 14:10
Miejscowość: Wrocław/Dolny Śląsk
Lokalizacja: Wrocław/Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Dwie dziewczynki z Leszna [POZNAŃ]

Post autor: derwuś »

Jejku jakie cudne kolorki mają :love: mam nadzieję , że maluszki urodzą się zdrowe . Teraz najważniejsze , żeby mamuśka jadła i przybywała na wadze. Patrycja może zrób tak jak atka , nakryj klatkę jakimś kocem żeby czuły się pewniej . :fingerscrossed:
Obrazek
motyleqq

Re: Dwie dziewczynki z Leszna [POZNAŃ]

Post autor: motyleqq »

chętnie ustawię się w kolejce do adopcji... :) chciałabym poczekać na rozpakowanie się ciężarnej i wtedy podjąć decyzję, czy chciałabym maluszka, czy te dwie panny :)
mam tylko pytanie, czy jeśli już mam świnkę ze stowarzyszenia, to trzeba załatwiać kolejną wizytę przed adopcyjną?
Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12499
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: Dwie dziewczynki z Leszna [POZNAŃ]

Post autor: Cynthia »

Nie trzeba chyba że DT zażąda...
atka1966

Re: Dwie dziewczynki z Leszna [POZNAŃ]

Post autor: atka1966 »

jakie one śliczne :jupi: razem wygladają jak siostry :love: fajnie, że nie zabrałam tej ciemnej, bo ciężarna z moją biało czarną jakoś mi nie pasują wizualnie :laugh: tak jest lepiej :yahoo: mam nadzieję, że nie będą się gryzły i pójdą do adopcji razem :pray:
patic6

Re: Dwie dziewczynki z Leszna [POZNAŃ]

Post autor: patic6 »

Nie gryzą się, co najwyżej burczą (raczej na mnie niż na siebie nawzajem :laugh: ). Pełna symbioza. Wczoraj wieczorem na kolankach już prawie, prawie się rozluźniły, ale musiał wejść TŻ i je wystraszyć ;)

Ich klatka jest w takim świniowym kącie, który można zamknąć za przesuwanymi drzwiami, więc mają dyskrecję zapewnioną. Ku mojemu zdziwieniu, zupełnie ignorują moje świnie, chociaż cały czas się widzą, a i moje spaślaczki mają nowych przybyszów głęboko w... poważaniu ;)
Madzior

Re: Dwie dziewczynki z Leszna [POZNAŃ]

Post autor: Madzior »

Jak zobaczyłam dziewczynki na facebooku, aż mi się serce zatrzymało i zlał mnie zimny pot - kto u licha ukradł moją KIZIĘ i ją wystawił do adopcji? :shock:
Jagoda wygląda niemal identycznie co moja Kizia. Mam pewne przypuszczenia, bo ja swoją Kizię mam z zoologa z Kępna, wielkopolska. Wiek podobny (mniej niż rok). Może to są siostry? :(
patic6

Re: Dwie dziewczynki z Leszna [POZNAŃ]

Post autor: patic6 »

Madzior pisze:Jak zobaczyłam dziewczynki na facebooku, aż mi się serce zatrzymało i zlał mnie zimny pot - kto u licha ukradł moją KIZIĘ i ją wystawił do adopcji? :shock:
Jagoda wygląda niemal identycznie co moja Kizia. Mam pewne przypuszczenia, bo ja swoją Kizię mam z zoologa z Kępna, wielkopolska. Wiek podobny (mniej niż rok). Może to są siostry? :(
Wszystko jest możliwe, w końcu nie wiemy kto te świnki wypuścił do lasu i skąd pochodzą... Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności może istnieć nić pokrewieństwa między Twoją Kizią a Jagódką :meeting: sama miałam już na tymczasie świnkę podobną kolorystycznie, szkoda że chłopak bo by razem fajnie wyglądali :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”