Umowa adopcyjna + pytania przedadopcyjne

Jeśli chciałbyś adoptować świnkę, ale nie wiesz jak to zrobić lub masz jakieś wątpliwości - napisz tutaj.

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Umowa adopcyjna + pytania przedadopcyjne

Post autor: Panna Fiu Fiu »

EDIT: Od kwietnia 2011 roku obowiązują nowe zasady!

Przy adopcji wymagane jest sporządzenie i podpisanie umowy adopcyjnej. Jest to ogólny wzór umowy, ale czasem dopisuje się dodatkowe klauzule jak się okazuje, że świnka jest np. chora i musi dostawać jakieś leki, wtedy jest to zawierane w umowie. Tylko osoba pełnoletnia może ją podpisać, więc jak nie skończyłeś/łaś 18 lat spytaj się o to rodziców.

Chcemy mieć pewność, że zwierzaczek trafi w odpowiednie ręce dlatego pragniemy trochę lepiej poznać przyszłych właścicieli. Oto pytania, na które chcielibyśmy poznać wasze odpowiedzi:

* Czy jesteś pełnoletni? Jeśli tak – czy podpiszesz umowę adopcyjną?
* Jeśli jesteś niepełnoletni czy Twoi opiekunowie zgadzają się na adopcję i czy podpiszą umowę adopcyjną?
* Czy zdajesz sobie sprawę, że świnka morska żyje do 10 lat i czy jesteś przygotowany na to, że przez ten czas będziesz się nią musiał opiekować?
* Czy masz co zrobić ze świnką – w razie wyjazdu na wakacje – rodzina, zaprzyjaźnieni sąsiedzi, znajomi – którzy mogliby zaopiekować się zwierzątkiem w razie Twojego wyjazdu?
* Czy jesteś finansowo przygotowany na utrzymanie świnki? Czy – jeśli świnka zachoruje i będzie wymagała leczenia – pójdziesz z nią do lekarza weterynarii i czy liczysz się z ewentualnymi kosztami?
* Czy wiesz, ze świnka potrzebuje przestrzeni i nie może być trzymana np. w klatce po myszy, chomiku lub innej – małej?
* Czy wiesz, że świnki, to zwierzęta stadne i najlepiej im, gdy są co najmniej we dwie?
* Czy zamierzasz wypuszczać czasem świnkę żeby mogła sobie pobiegać?
* Czy masz lub miałeś kiedyś inne świnki?
* Czy masz inne zwierzęta? Jakie?
* Czy masz węża i zamierzasz .... sam wiesz co? Jeśli nie masz – to pytanie nie jest w stanie Cię obrazić

Obrazek
Obrazek
konkojumbo

Re: Umowa adopcyjna + pytania przedadopcyjne

Post autor: konkojumbo »

A czy wybieg po dużym pokoju wystarczy bo mam jeszcze dużego psa i nie chce żeby coś się stało?
wilczurka

Re: Umowa adopcyjna + pytania przedadopcyjne

Post autor: wilczurka »

Dzieńdobry. Mam pytanie do pani -Czy jest coś takiego jak dom tymczasowy z opcją domu stałego?Bo wiem że tak można zrobić
w stowarzyszeniu pomocy królikom.
Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12499
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: Umowa adopcyjna + pytania przedadopcyjne

Post autor: Cynthia »

Czyli zostajesz domem tymczasowym, a jeśli się zdecydujesz zostajesz domem stałym? Jest coś takiego - z tym że nadal w takim przypadku obowiązuje wizyta przedadopcyjna, zgoda rodziców, przy adopcji pełnej podpisanie umowy
wilczurka

Re: Umowa adopcyjna + pytania przedadopcyjne

Post autor: wilczurka »

o dziękuje :) mam nadzieje że mama sie zgodzi wypatrzyłam sobie dwie świnki a ja jak się uwezme! :D Mam nadzieje że pozwoli mi adoptować Maune Loe i Maune Kee znaczy zgodzi się adoptować bo to ona podpisuje umowe :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę adoptować świnkę!”