kolby, ciasteczka i inne smakołyki dla świnek morskich

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
Madzior

kolby, ciasteczka i inne smakołyki dla świnek morskich

Post autor: Madzior »

Cześć, kupiłam dziś swoim świnkom Pole Warzywne firmy Natural-Vit.

Wygląda to tak:
Obrazek

Mama jak zobaczyła, to powiedziała: O, jakie ładne, można na tym ugotować zupę :mrgreen: (kocham Cię mamo)


opis pisze:Specjalnie skomponowana mieszanka pysznych, chrupiących warzyw bez dodatku ziaren.
Przekąska dostarczająca naturalnych witamin oraz składników mineralnych .

Sposób stosowania:
W zależności od wielkości zwierzątka podawać codziennie od 1-2 łyżek czystej mieszanki lub mieszać z pokarmem podstawowym.

Skład:
płatki kukurydzy
marchew suszona
kalafior suszony
fasola suszona
burak suszony
łodyga pietruszki

Składniki analityczne:
białko 12,5 %
tłuszcz 1,5 %
włókno 8 %
popiół 6,6%

źródło: http://www.swiat4lap.pl/natural-200g-po ... p-583.html
Mieszanka jest ładna, dobrze pachnie, fajnie wygląda (dużo kolorowych warzywek :love: ) niestety, moje dziewczynki przeszły obojętnie koło miski. Cóż, przyzwyczailam się, że ja się bardziej podniecam ich jedzonkiem, niż one same :szczerbaty:

Cena: ja zapłaciłam 2,99 za 200g, a w tym linku jest 6,29 :think:
twojawiernafanka

Re: Karmy uzupełniające -mieszanki warzywne, kolby, smackery

Post autor: twojawiernafanka »

Wydaje mi się, że świnie nie powinny jeść fasoli, która wchodzi w skład.
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Karmy uzupełniające -mieszanki warzywne, kolby, smackery

Post autor: kimera »

Poza fasolą, której, jak mam nadzieję, jest niewiele, reszta mieszanki jest smaczna i zdrowa. Zamiast suszonego kalafiora lepszy byłby zielony brokuł, ale pewnie podniósłby koszt mieszanki.
Madzior

Re: Karmy uzupełniające -mieszanki warzywne, kolby, smackery

Post autor: Madzior »

twojawiernafanka, właśnie nie byłam pewna, co do tej fasoli. Gdzieś czytałam, że groszku świnki także nie powinny jeść, ale że płatki suszonego groszku nie są już takie złe. Może podobnie jest z suszoną fasolą? Właściwie tak przeczesuję tą suszkę i tej fasoli musi być na prawdę niewiele, bo nie widzę jej :)

Właściwie ja swoim świnkom staram się nie dawać niedozwolonych pokarmów, także mam nadzieję, że suszona fasola krzywdy im nie zrobi...
twojawiernafanka

Re: Karmy uzupełniające -mieszanki warzywne, kolby, smackery

Post autor: twojawiernafanka »

Myślę, że tak jak pisała kimera - jeśli będzie w naprawdę niewielkiej ilości (a skoro nie widzisz, to prawdopodobnie tak jest), to nie powinno być problemu :)
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Karmy uzupełniające -mieszanki warzywne, kolby, smackery

Post autor: kimera »

Groszek świnki mogą jeść, także surowy ze strączkami, ten zielony. Podstawowa zasada, którą można się kierować, brzmi: świnka morska może jeść te warzywa, które człowiek może zjeść na surowo. Czyli, np. groszek i kalafior tak, ale ziemniaki i fasola nie. Chyba, że po ugotowaniu, ale kto by gotował śwince fasolkę i ziemniaki? :)
Madzior

Re: Karmy uzupełniające -mieszanki warzywne, kolby, smackery

Post autor: Madzior »

Według strony świnkimorskie.eu groch jest przedstawiony jako produkt niedozwolony w diecie świnek... :roll: http://www.forum.swinkimorskie.eu/pokar ... wolone.php

Myślę, że trzeba po prostu kierować się zdrowym rozsądkiem we wszystkim :-) Obecnie przepływ informacji jest niesamowity, ja kiedyś świnki żywiłam tylko karmą z Vitapolu, tą tanią. Dawałam im od czasu do czasu przeschnięty biszkopt. Prawie codziennie dostawały sałatę. Teraz wiem, że powinno się tego unikać. Choć tamte świnki żyły długo w zdrowiu, nie miały nadwagi ani żadnych innych chorób - może po prostu miały farta?

A ta mieszanka moich świnek nie zachwyciła. Pomieszam ją z tym miksem który już mam (VL Cavia Nature, VL CC, VL Musli, Vitakraft jakaś tam prebiotic dla bejbisów)
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

ciasteczka i inne smakołyki dla świnek morskich

Post autor: Dzima »

Znalazłam w necie takie przysmaki http://www.petity.com/versele-laga-przy ... e-50g.html na tej stronie jest jeszcze więcej smaków: jagoda, jabłko. Nigdy nie widziałam tego w zoologu. Czy ktoś wypróbował to czy smakuje świnkom?
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Asia909

Re: VL Cavia Complete

Post autor: Asia909 »

Ja te krokieciki mialam. Swinka nie byla nimi zachwycona :/ Kruche a w srodku krem o smaku np. marchewki.
Madzior

Re: VL Cavia Complete

Post autor: Madzior »

Skład: zboża, marchew, produkty pochodzenia roślinnego, mleko i produkty mleczne, oleje i tłuszcze (Omega-3), minerały
Samo zdrowie! Szczególnie dla swinki :roll: A oleje to jakie? Może utwardzane oleje roślinne trans?
Ja bym tego nawet za dopłatą świnkom swoim nie dawała...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”