Berta i Elma

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dortezka
Posty: 7489
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:28
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Berta i Elma

Post autor: dortezka »

Witamy z powrotem na forum, czas najwyższy przedstawić ponownie moje Pipsztoczki :love:
Po dłuższej przerwie od świnek już z TŻ zdecydowaliśmy się na świnkę.. I tak trochę za plecami mojej mamy (bo u niej mieszkaliśmy) znalazła się u nas Pigi[*]. Kupiona 11.01.2012. Była taka malusia.. Twierdzili że miała miesiąc..
Pigi to nasz taki mały łobuz. Wszędzie jej pełno, wszędzie wciśnie ten swój ciekawski pyszczek. Jest odważna i.. strasznie przekupna :szczerbaty: za jedzenie zrobi chyba wszystko. Jest maksymalnie rozpuszczona, gdy jej się coś nie podoba, to szczypie. Mogę przy niej odkurzać, wbijać gwoździe, cokolwiek, ona będzie spokojnie jadła sianko.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Stwierdziliśmy jednak, że pewnie jej smutno, więc 07.02.2012 dokupiliśmy jej Fretkę[*].. ta niby też miała miesiąc.. choć była większa od Pigi. Frecia jest świnką panikarą. Boi się własnego cienia, nie lubi być za blisko innych świnek, nie lubi gdy inne świnki dotykają jej świętego Futra. Za razem to ona jest w tym zwierzyńcu królową. Wszystkie muszą wiedzieć gdzie ich miejsce (z dala od niej) bo jak nie to biega za nimi z rozdziawioną japką). Jak była mała strasznie się trzęsła na rekach, w klatce nie chciała dać się głaskać. Teraz to drugi miziak i rozpieszczuch po Pigi :szczerbaty:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i tak żyliśmy sobie aż stwierdziliśmy, że z taką aspołeczną Fretką, to pewnie smutno jest Pigolce która gdyby mogła to zalizała by ją na śmierć i tak zdecydowaliśmy się na adopcję. Akurat wtedy pojawiły się Halinka[*] i Balbinka[*] do adopcji (jako Bomba i Trąba).
Trafiły do nas 10.05.2013. O dziwo szybko się zaadoptowały. Halinka należy do świnek "nie chcę sobą przeszkadzać". Raczej jest, ale gdzieś z boku. O przyjaźni między sobą dziewczynki szybko zapomniały. Tolerują się, ale nie ma między nimi tej więzi sprzed adopcji.
Balbinka za to znalazła swoje guru w postaci Fretki. Stara się robić to co tamta. Nawet pogoni inne świnki jak Fretka za długo tego nie robi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety wyczułam w brzuszku Halinki jakieś guzy więc pojechaliśmy szybko do weta. Guzy okazały się bardzo złośliwe Obrazek ale dla mnie, nie dla Halinki.
20.05.2013 guzy postanowiły wyjść na zewnątrz i tak oto Halinka stała się mamą Fifi[*]&Rifi[*]
Fifi jest bardziej uległa, Rifi to łobuziara. Obie pyskują do cioteczek 8-) Skaczą, jedzą ogromne ilości i są prześliczne. Coś pięknego widzieć jak taka świnka rośnie. I to w jakim tempie Obrazek
Halinka odeszła od nas 3.03.2015

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wszystkie prośki są już razem.

to by było chyba na tyle :tired:
Ostatnio zmieniony 01 sty 2022, 21:44 przez dortezka, łącznie zmieniany 17 razy.
Wątek moich Pipulek: :love:
http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... f=55&t=658

Halinko, Pigulku, Balbisiu, Fifi&Rifi, Freciu.. tęsknimy :cry: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =71&t=4215
ANYA

Re: Pigi, Fretka, Halinka, Balbinka, Fifi&Rifi

Post autor: ANYA »

Wielka szczesliwa rodzinka. Sliczne masz panny a te male lobuzy sa przesliczne :buzki:
Asia909

Re: Pigi, Fretka, Halinka, Balbinka, Fifi&Rifi

Post autor: Asia909 »

To te panny tak uwielbiaja koniczyne powiadasz :D
Sliczne ;***
Ameba
Posty: 432
Rejestracja: 08 lip 2013, 7:46
Miejscowość: okolice Gliwic
Kontakt:

Re: Pigi, Fretka, Halinka, Balbinka, Fifi&Rifi

Post autor: Ameba »

Cudne stadko :love: Pigi na jednym zdjęciu wygląda jak by coś dopadła i zagryzła :lol:
Awatar użytkownika
dortezka
Posty: 7489
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:28
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Pigi, Fretka, Halinka, Balbinka, Fifi&Rifi

Post autor: dortezka »

Dziewczynki dziękują pięknie :buzki:
ANYA pisze:Wielka szczesliwa rodzinka.
czy szczęśliwa.. hmm.. no tak.. w końcu bieganie za sobą z zębami na wierzchu to tylko zabawa ;) Ogólnie się na szczęście nie gryzą, raczej straszą. I po prostu tolerują.
Asia909 pisze:To te panny tak uwielbiaja koniczyne powiadasz :D
Sliczne ;***
tak to one! za koniczyne to mnie oddadzą! :szczerbaty:
Ameba pisze:Cudne stadko :love: Pigi na jednym zdjęciu wygląda jak by coś dopadła i zagryzła :lol:
Bo to jest zdjęcie w stylu: "Fretka? jaka Fretka? tu nie było nigdy żadnej Fretki" :szczerbaty:
Wątek moich Pipulek: :love:
http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... f=55&t=658

Halinko, Pigulku, Balbisiu, Fifi&Rifi, Freciu.. tęsknimy :cry: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =71&t=4215
Ameba
Posty: 432
Rejestracja: 08 lip 2013, 7:46
Miejscowość: okolice Gliwic
Kontakt:

Re: Pigi, Fretka, Halinka, Balbinka, Fifi&Rifi

Post autor: Ameba »

Niestety dowody mówią same za siebie była Fretka nawet jeszcze trochę jej zostało na pyszczku Pigi . Nie martw się nie oddadzą cie za koniczynę , jak by Cię oddały to kto by je karmił ;) one nie są takie głupie :lol:
Dropsio

Re: Pigi, Fretka, Halinka, Balbinka, Fifi&Rifi

Post autor: Dropsio »

:yahoo: Moje ulubione prośki :yahoo:
Pigola... :love:
Może się nie kochają, ale przynajmniej mają jakieś towarzystwo... :buzki:
Awatar użytkownika
dortezka
Posty: 7489
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:28
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Pigi, Fretka, Halinka, Balbinka, Fifi&Rifi

Post autor: dortezka »

Dropsiu.. My z utęsknieniem czekamy na wątek przystojniaka i ukochanego Pigulki ;)
ehh.. pewnie nie tylko ja tak mam.. Za 4 godziny wyjazd.. a ja bym siedziała i patrzyła na nie.. Nie będzie mnie z nimi przez ich 5 posiłków.. A ja tak uwielbiam jak drą mordki, jak pałaszują aż się uszka trzęsą.. jak jeszcze mają zielone a już wymuszają resztę.. Jak potem zagryzają to wszystko siankiem.. To tylko 4 dni a ja będę tak bardzo tęskniła :(
Moje Pipusie :love:
Pigolka (chyba śni o Dropsiu :102: )
Obrazek
Obrazek

Balbinka i Fretka
Obrazek

Halinka
Obrazek

Fifi
Obrazek

i znów Halinka.. a nie, to przecież Rifi 8-)
Obrazek

tylko nie mówcie Balbince, że wrzuciłam to zdjęcie :szczerbaty:
Obrazek
Wątek moich Pipulek: :love:
http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... f=55&t=658

Halinko, Pigulku, Balbisiu, Fifi&Rifi, Freciu.. tęsknimy :cry: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =71&t=4215
asiaaa

Re: Pigi, Fretka, Halinka, Balbinka, Fifi&Rifi

Post autor: asiaaa »

http://imageshack.us/scaled/medium/16/img5713e.jpg
jejku jaka słodycz :love: piękne masz panienki :love:
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Pigi, Fretka, Halinka, Balbinka, Fifi&Rifi

Post autor: Dzima »

:love: śliczne, Balbinka widać podbiła serce Fretki skoro może się do niej zbliżyć ;) a maluchy słodziaki... A to całe doświnianie zaczęło się od 1 malutkiej świnki :laugh: wciągnęłaś się :rotfl: świnki Cię owinęły wokół łapki :twisted:
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”