Nebraska- DS __Irenka- DS __ Karpatka- DS

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7851
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Nebraska- DS __Irenka- DS __ Karpatka- DS

Post autor: silje »


Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną i charakter mojej pracy mogą mi zię zdarzyć opóźnienia w odpisywaniu na PW i maile. Proszę o konkretne i przemyślane wiadomości oraz cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź.
/silje



Karpatka
Jedna ze świnek uratowanych z zamykanego po sezonie mini-zoo.
Właściwie... mini-zoo z powowu pandemii na dobre się w tym roku nawet nie otworzyło. Świnki siedziały zapomiane pod tarasem i przeważnie żywiły tym, co znalazły.
Karpatka ma 2,5 mies i niestety już może być w ciąży, stąd minimum 40 dniowa kwarantanna.
Aktualnie mieszka z mamą (?) i siostrami(?), niestety mama regularnie ją przegania, żyje więc troszkę na uboczu. Na szczęście maluszki integrują się z Karpatką, dlatego też mam nadzieję- nie czuje się jakoś bardzo samotna.
Całe stadko niestety mocno się drapie, zapewne ma lokatorów w futrze- będziemy odrobaczać za jakiś czas.
Świnka jest też chudziutka, ale to akurat powinno się szybko zmienić- apetyt ma wyśmienity :)


Obrazek

* Imię świnki- Karpatka
* Wiek świnki- ur. ok 1.08.2020
* Płeć - samiczka
* Numer adopcyjny - 5219
* Informacje dot. adopcji zwierzęcia - do adopcji z córką/córkami, do innej samiczki/samiczek lub do kastrata
* Stan adopcji- DS u p. Iwony S. w Gdyni

* Miejscowość, w której przebywają zwierzęta oraz u kogo- Sztum (woj. pomorskie), silje
* Informacje dot. diety- Cavia Nature, trawa, siano i zioła, ogórek, jabłko, marchew, burak, seler naciowy.
* Kontakt do osoby, u której przebywa zwierzę- PW na forum, lub mail silje_xx@wp.pl
* Informację o tym, kto wydał zgodę na założenie wątku- ja

Adopcja na zasadach Stowarzyszenia- obowiązuje wizyta przedadopcyjna i podpisanie Umowy Adopcyjnej (http://forum.swinkimorskie.eu/SPSM/imag ... na2020.pdf)

Nie kieruję się kolejnością zgłoszeń! Dla świnek staram się wybierać jak najlepsze domki- spokojne, odpowiedzialne, zapewniające przestronną klatkę (min.120cm), wybiegi, karmę wysokiej jakości oraz odpowiednią opiekę weterynaryjną (specjalista od zwierząt egzotycznych/nieudomowionych)
Proszę zapoznać się z procedurą adopcyjną!
http://forum.swinkimorskie.eu/SPSM/inde ... &Itemid=83
oraz
http://forum.swinkimorskie.eu/SPSM/inde ... &Itemid=88

Ważne!
Jeśli chodzi o transport- podejdźmy do tematu z rozwagą.
Wszystkim nam powinno zależeć, by świnka dojechała do swojego domu w warunkach jak najbardziej komfortowych- bez zbędnych stresów: przesiadek, hałasów, nie narażana na mrozy/upały/przeciągi itp. Dlatego też staram się nie wysyłać świnek w dalekie trasy (powyżej 300km), jednakże każdą adopcję rozpatruję indywidualnie, bo można przejechać i 600km w klasie de lux, jeśli się bardzo chce, a bywa tak, że 120 km stanowi problem. Liczę na współpracę z przyszłym domem świnki w tej kwestii.


Obrazek


Obrazek
___________________________________________
ED.30.12.2020
Do adopcji na identycznych zasadach dwie córeczki Karpatki- Irenka i Nebraska :meeting:

* Imię świnki- Irenka
* Wiek świnki- ur.16.11.2020
* Płeć - samiczka
* Numer adopcyjny - 5265
* Informacje dot. adopcji zwierzęcia - do adopcji siostrą/ do innej samiczki/samiczek lub do kastrata
* Stan adopcji- DS p. Filipa z Warszawy
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Próba ucieczki z planu zdjęciowego :lol:
Obrazek


* Imię świnki- Nebraska
* Wiek świnki- ur. 16.11.2020
* Płeć - samiczka
* Numer adopcyjny - 5266
* Informacje dot. adopcji zwierzęcia - do adopcji siostrą/ do innej samiczki/samiczek lub do kastrata
* Stan adopcji- DS u Akse z ok. Bydgoszczy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 9 w DT
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7851
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Karpatka [Sztum]- kwarantanna

Post autor: silje »

Karpatka będzie jednak młodocianą mamusią..
Tak, że do adopcji będzie gotowa dopiero po odchowaniu maluszków.
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 9 w DT
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7851
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Karpatka [Sztum]- kwarantanna

Post autor: silje »

Przedwczoraj Karpatka była na przeglądzie u dr Judyty- podobno do porodu już niedaleko.
Trochę mam obawy, bo prośka naprawdę jest drobna.. Maluszków jest wg Dr ...nawet 4. W tym jeden jakiś mały. No zobaczymy.. W tych okolicznościach można się wszystkiego spodziewać.
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 9 w DT
Awatar użytkownika
Świnkolub
Posty: 582
Rejestracja: 28 maja 2019, 13:06
Miejscowość: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Karpatka [Sztum]- kwarantanna

Post autor: Świnkolub »

Masakra :o
No to :fingerscrossed: żeby ułożyło się jak najlepiej :pray:
Swoją drogą to pech, młodziutkie samiczki mają chyba najczęściej po jednym maluchu, rzadko dwa?
Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3799
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Karpatka [Sztum]- wstrzymana

Post autor: zwierzur »

:fingerscrossed: :fingerscrossed: :fingerscrossed:
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7851
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Karpatka [Sztum]- wstrzymana

Post autor: silje »

Dziś nad ranem Karpatka urodziła dwa maluszki (samiczki), na oko całkiem zdrowo wyglądające :)
Uff..
Nie za duże, bo 70 i 76gm ale sama mamuśka jest młoda i drobna, więc proporcje zachowane.
Ed. Imiona maluszków: Irenka (trikolor), Nebraska (biało-czarna)
Obrazek
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 9 w DT
Awatar użytkownika
Ewa i Michał
Prezes SPŚM
Posty: 1745
Rejestracja: 23 maja 2016, 20:42
Miejscowość: Gdynia
Kontakt:

Re: Karpatka [Sztum]- wstrzymana

Post autor: Ewa i Michał »

Dzielna Karpatka!:) Trzymamy kciuki za maluchy, by ładnie rosły :)
Teoś,Rogerek,Jędrzejek,Bobiczko,Toficzek,Kubuś,Batmanek,Klusia,Chojraczek,Leoś,Liluś,Majeczka,Gajuszek,Misia,Batonik, Sherlock, Splinterek, Rodzyś, Fila Pyrka, Klusek, Watson, Kartofel, Ziemniaczek, Piratka - na zawsze w naszych serduszkach :candle:
Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3799
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Karpatka +2 [Sztum]- do adopcji po macierzyńskim

Post autor: zwierzur »

No, uff... Niech się zdrowo chowają! :fingerscrossed:
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7851
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Karpatka +2 [Sztum]- do adopcji po macierzyńskim

Post autor: silje »

No to krótki i trochę kiepskiej jakości filmik https://www.youtube.com/watch?v=MuCiE4e ... el=najka72
Tylko proszę się nie śmiać z ogolonego zadka Karpatki! To nie moja robota, tylko dr Judyty, która dopatrzyła się jakichś resztek pasażerów na gapę i wygoliła futro tam, gdzie ich było najwięcej.
Wcześniej stosowałam Stronghold, bo niby najbezpieczniejszy dla ciężarnej. Ale albo za małą dawkę dałam (z obawy przed szkodliwym działaniem przy ciąży), albo nie zadziałał.
Teraz z kolejnym odrobaczaniem muszę zaczekać, aż maluszki podrosną. Trudno, trochę się będą czochrały, póki co.
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 9 w DT
Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3799
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Karpatka +2 [Sztum]- do adopcji po macierzyńskim

Post autor: zwierzur »

Ta jedna córcia jest niemal identyczną, tylko pomniejszoną kserokopią matki. Jaki cudny tercet adopcyjny! :love:
silje pisze:Tylko proszę się nie śmiać z ogolonego zadka Karpatki! To nie moja robota, tylko dr Judyty, która dopatrzyła się jakichś resztek pasażerów na gapę i wygoliła futro tam, gdzie ich było najwięcej.
Naprawdę nie miałam zamiaru się śmiać! :ups: Oglądałam filmik i zachwycałam się maluchami. Zaczęłam się zastanawiać, gdzie to ogolone, bo przecież większą część Karpatki widzę... i wtedy mamuśka się odwróciła... :shock: Sorry, Silje! Wybacz matko - Karpatko! Nie dałam rady... :rotfl:
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”