Trociny

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

Ciamaneczka

Trociny

Post autor: Ciamaneczka »

Witajcie. Mam pytanie, a mianowicie jak prezentuje się temat trocin. Posiadam dwie klatki 180i 120 cm na ok 80. Niestety przy pokładach seni nie dajemy rady więc szukam alternatywy.. myślałam bad trocinami, bo jednak tak wyjdzie najtaniej. Mam możliwość kupna ich za symboliczną złotówkę w bardzo dużej ilości.. Natomiast haczyk jest w tym ze trociny są bezpośrednio z tartaku. Czy można ich użyć jako dodatkowe podłoże dla świnek ? :)
Olek

Re: Trociny

Post autor: Olek »

Musisz uważać żeby drewno było czyste a nie np pofarbowane.
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Trociny

Post autor: joanna ch »

trociny powinny zostać poddane obróbce termicznej - inaczej świnie mogą załapać pasożyty itp.
Ciamaneczka

Re: Trociny

Post autor: Ciamaneczka »

akurat tartak z którego owe troty dostałabym byłyby z drzew tylko i wyłącznie leśnych więc drewno na pewno nie byłoby lakierowane, Joanna, a w jaki sposób mogę poddać trociny obróbce termicznej? tzn masz na myśli tutaj upieczenie trocin np. w piekarniku czy np. na płycie kuchenki kaflowej?
JoShiMa

Re: Trociny

Post autor: JoShiMa »

Ciamaneczka pisze:tzn masz na myśli tutaj upieczenie trocin np. w piekarniku czy np. na płycie kuchenki kaflowej?
W piekarniku to bym nie ryzykowała, ale potraktowanie ich mikrofalą powinno wytłuc wszystko co w nich żyło.
Ciamaneczka

Re: Trociny

Post autor: Ciamaneczka »

oo, o mikrofalówce nie pomyślałam :D w każdym razie będę próbować i poobserwuję jak mała się do nich przyjmie :) - Dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Trociny

Post autor: martuś »

Ja takich trocin z tartaku używam już ponad 12 lat i nigdy żadna z moich świnek nic nie załapała...Mi się wydaje, że prędzej to z takich "sklepowych" trocin mogą coś złapać bo one najpierw leżą w magazynie a później w zoologu (a wiadomo, że większość zoologów ma zwierzęta z jakimiś pasożytami skórnymi...).
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Inoue

Re: Trociny

Post autor: Inoue »

ja też mam trociny z warsztatu stolarskiego i moje świnki mają się dobrze. Może dlatego, że deski najpierw są suszone w suszarni, w wysokiej temperaturze...
Ostatnio zmieniony 13 lis 2015, 19:07 przez Inoue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Trociny

Post autor: joanna ch »

no ja własnie kupiłam raz takie z tartaku i po jakimś czasie moje świnie miały pasożyta... Nie wiem czy to od tego, ale mam podejrzenie że tak.
Fuffa

Re: Trociny

Post autor: Fuffa »

Też się właśnie zastanawiałam, czy mogę organizować sobie trociny z tartaku, czy lepiej nie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”